دکوراسیون خانه های کوچک

امروزه با توجه به تراکم شهرنشینی و افزایش سیل جمعیت به کلان شهرها تعداد خانه های کوچکی که ساخته میشود رو به افزایش رفته است. اما میتوان با رعایت چندین نکته اساسی به بهترین چیدمان دست پیدا کرد.

با توجه به اینکه خانه ی ما محلی برای آرامش و از طرفی بیانگر روحیات و خلق و خوی خانواده است پس باید تمامی عناصر موجود در ساختمان اعم از رنگ دیوار، قاب عکس ها ،نوع مبلمان و … به گونه ای طراحی و چینش شوند که به بهترین حالت بیانگر این حالات باشد.

اولین گام در چیدمان منزل انتخاب سبک خاص در منزل میباشد. برای مثال اگر سبک سنتی را انتخاب میکنید از ظروف قدیمی برای چیدمان و تزئینات منزل خود استفاده کنید.

بهترین نکته ای که درباره ی رنگ اتاق ها میتوان تاکید کرد این است که بهتر است  از یک رنگ یا سایه روشن یک رنگ استفاده نشود چون سبب دلزدگی میشود . بهتر است که از دو یا حداکثر رنگ متفاوت و مکمل استفاده کنید.

برای استفاده از تابلو بهتر اینه که رنگ تابلو با یکی از مبلمان ها یا مثلا کوسن ها تناسب رنگی داشته باشه. این رو هم در نظر داشته باشیم که تابلوها نباید عنصر اضافی خونه باشن، بلکه همونطور که گفتم باید مکمل باشن. یعنی اگر تابلویی رو از روی دیوار برداریم احساس خالی بودن جاش رو احساس کنیم، نه اینکه با برداشتنش حس کنیم فضا سبکتر شده است

مبلمانمون رو باید طوری بچینیم که فضاهای رفت و آمد باز باشه و تا سعی داریم از شلوغ کردن فضاها پرهیز کنیم

نحوه ی چیدمان مبل در منزل

چینش مبلمان در سالن مستعطیل شکل

 

نحوه چیدمان مبلمان در منزل که این قسمت در نشیمن است بسیار ساده است و البته قوانین خود را دارد. در چیدمان اتاق های نشیمن نیازی به شلوغ کردن و پر کردن اتاق نیست. فضایی را برای رفت و آمد و همینطور ورودی اتاق را خالی بگذارید. صندلی های کلاسیک دنج که در حوالی شومینه رو به روی هم قرار دارند. از عسلی ها در فضای بازِ دو انتهای مبل راحتی استفاده کنید. صندلی ها را برای موزون کردن وزن بصری و به حداکثر رساندن فضای نشستن، جفت کنید

چینش مبلمان در جلو و مرکز

 

اگر همۀ دیوار ها با در و پنجره پر شده اند و شومینه ای در وسط قرار دارد، مبل هایی را در وسط اتاق قرار دهید. مبل و صندلی ها را رو به روی هم قرار دهید تا افرادی که روی آنها می نشینند به صحبت کردن و مکالمه با یکدیگر تشویق شوند. جمع مکالمه را با پهن کردن یک فرش در میان و گذاشتن یک میز قهوه روی آن کامل کنید. فضایی با صندلی ها و کمد های اضافی برای انبار کردن چیز های اضافی شکل دهید و آن ها را اطراف فضای اتاق در طول دیوار ها قرار دهید.

 

رو به منظره بودن

 

اگر مطمئن نیستید مبلمان اتاق نشیمن را چگونه بچینید، صندلی ها را به نحوی بگذارید تا منظره ای از آنچه که اتاق خواب برای ارائه دادن دارد، قابل رؤیت باشد. این نما می تواند تلویزیون باشد یا پنجره. با آویزان کردن یک اثر هنری روی دیوار یا ایجاد مجموعه ای از اشیاء مورد علاقه تان روی میز کنسول یا در کتابخانه، خودتان کانون توجهی را ایجاد کنید.