۱۰ ورزش خطر آفرین قسمت ۱

۱۰-قایقرانی

قایقرانی در صخره های آبشاری یکی از خطرناک ترین ورزش های دنیا است.این ورزش در امتداد رودخانه های کوهستان است.اگر شما می خواهید به این ورز را انجام دهید، به یاد داشته باشید که ممکن است خطرات جدی سلامتی و گاهی زندگی شما را تهدید کند.

۹-موج سواری

موج سواری یکی از ورزش های شناخته شده است و در تلوزیون بسار جذاب به نظر میرسد.  این ورزش بدن را مجبور می کند تا مقدار زیادی از آدرنالین ترشح کند. ممکن است شما فکر کنید که موج سواری خطر آفرین نیست که در این صورت مطمئنا شما در اشتباهید. برای مثال کوسه هایکی از خطرات بزرگ هستند و معمولا افراد حرفه ای میتوانند محل های ایمن را تشخیص دهند پس اگر حرفه ای نیستید مواظب کوسه ها باشید! همبنطور تمام ورزش هایی که باعث ترشح آدرنالین در بدن میشوند میتوانند خطرناک باشند. یک فرد ممکن است به وجود این ماده در بدن عادت کند و به آدرنالین اعتیاد پیدا کند.

۸-فوتبال

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما فوتبال خم در لیست ورزش های خطر آفرین قرار دارد. با وجود اینکه این ورزش در سرتاسر جهان انجام میشود و طرغداران زیادی دارد باز هم، در فوتبال گاهی بازیکنان حرفه ای هم آسیب جدی میبینند. بر اساس مطالعات انجام شده در یک فصل، به طور متوسط ۲۰۰ نفر صدمه میبینند. حتی آسیب های جزئی به عنوان مثال، کبودی ها و ساینده ها در هر بازی آمار زیادی دارند.

۷-غواصی آزاد

یکی از ورزش هایی که به این روز ها به شدت مورد توجه قرار میگیرند و مردم از این ورزش لذت بسیاری میبرند غواصی آزاد بدون هیچ تجهیزاتی میباشد. در این ورزش غواصان سعی میکنند به بیشترین عمق با یک نفس برسند.

۶-پرش از بلندی

پریدن از بلندی میتواند پریدن یک کوه، یک پل، یک آسمان خراش، و غیره باشد. یکی از عوامل مهم خطرناک، عمل نکردن چتر نجات است. اگر این کار دیر انجام شود، ورزشکار حتما میمیرد! همینطور معمولا پریدن در شهر انجام می شود پس مطمئنا خطرات زیادی همراه آن خواهد بود.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید