مقدمه از عملکرد گندم :

تا می تونی امتیاز جمع کن که کلی اتفاق های جذاب برات می افته
اما چجوری می تونی امتیاز جمع کنی ؟
با هر خرید از فروشگاه گندم بصورت آنلاین امتیاز اون محصول به کیف امتیازت اضافه می شه
با خرید حضوری هم از فروشگاههای همکار گندم ، امتیاز خرید اون محصول بهت تعلق می گیره
با بازی و سرگرمی و کل کل هم کلی امتیاز می تونی به کیف امتیازاتت اضافه کنی
راستی اگر ما رو به سایرین معرفی کنی مخصوصا اگر مستقیم با آی دی خودت اونا رو ثبت نام کنی کلی امتیاز هم اینجوری جمع می کنی
اپلیکیشن ها و بخش های جدید و بی نظیری هم برای اولین بار بزودی اضافه خواهد شد که از طریق اونها هم کلی امتیاز می تونی جمع کنی
خوب حالا این امتیازها چه ارزشی دارن؟
افتخار داریم که اینو بگم اول … توی ایران فقط و فقط ما هستیم که این خدمت رو تقدیم شما می کنیم
اول از همه و مهمترین کاری که این امتیازها برات می کنن اینه که می تونی اونها رو به پول نقد تبدیل کنی و وجه اون رو به کیف پولت اضافه کنی
این مبالغی که توی کیف پولت جمع می شه رو هم می تونی باهاش خرید کنی هم می تونی نقدا بخوای به حسابت واریز بشه هم می تونی بذاری بمونه توی کیف پولت و اصل و سودش رو دریافت کنی
و اما می تونی باهاشون بصورت مستقیم از سایت ما خرید کنی و به جای پول امتیاز بدی. در این حالت امتیازها ارزش بیشتری خواهند داشت
و یه هیجان دیگه … می تونی باهاشون شانس توی قرعه کشی یا ورودی بازی های ویژه یا خدمات خاص از گندم بگیری و از همه مهمتر اینکه می تونی ببری بخش بازی و توانت رو برای برنده شدن زیاد کنی و چند برابر امتیاز برگردونی
حالا سورپرایز نهایی امتیازاتت رو می تونی جمع کنی و برای زیاد کردنشون تلاش کنی که به امتیازی برسی که ماشین یا خونه بدون قرعه کشی جایزه بگیری.
ضمن اینکه می تونی علاوه بر اینکه امتیازهات رو به پول نقد تبدیل می کنی ، با پول نقد هم امتیاز بخری اگر لازم داشتی و برای خودت اتفاقای خوب رقم بزنی. خلاصه اینکه می تونی هم خرید کنی هم بازی کنی هم پول بگیری هم سرمایه گذاری کنی سود بگیری و خلاصه بهترین استفاده رو از امتیازها و پولت ببری.

روشهای خرید از گندم :

حفاظت از خریدار در خریدهای آنلاین
اعتماد و امنیت خرید و آسودگی خاطر خریداران از اولویت‏‌های گندم است. برای تامین امنیت خرید شما ۷ روز ضمانت بازگشت کالا در چارچوپ قوانین سازمان تجارت الکترونیک در نظر گرفته شده است. برای برخورداری از ضمانت گندم توصیه می نماییم کلیه موارد ذیل را به دقت مطالعه نمایید
کالاهایی که از فروشندگان همکار خریداری می نمایید به صورت مستقیم از طرف فروشنده برای شما ارسال می گردد.
وجه پرداختی شما تا زمان تحویل کالا نزد گندم به امانت می ماند.
پس از تحویل کالا و تایید شما گندم با فروشنده کالا تسویه حساب می نماید
اقلامی که مستقیما از گندم خریداری می نمایید نیز کاملا تحت قوانین سازمان تجارت الکترونیک می باشدخریدهای دارای پیش پرداخت :
در مورد خریدهای خدمات و کالاهایی که بصورت حضوری دریافت می نمایید و با پیش پرداخت رزرو می گردند شما پس از انجام پیش پرداخت می توانید رزرو خود را انجام دهید و پس از مراجعه به محل و دریافت کالا یا خدمات مورد نظر ، مابقی مبلغ را با فروشنده بصورت حضوری تسویه نمایید.
چنانچه پیش پرداخت جهت خرید آنلاین باشد مابقی مبلغ در زمان تحویل کالا ، به مامور پست پرداخت باید گردد و یا بصورت آنلاین قبل از ارسال پرداخت شود

نحوه خرید حضوری :
کالاهایی که بصورت حضوری خرید می نمایید باید نقدا مبلغ آنرا پرداخت نموده و جهت دریافت امتیاز آن خرید خود را در محل ثبت خرید حضوری ثبت کنید و پس از تائید فروشنده امتیاز آن به حساب کیف امتیازات شما اضافه می گردد
در خرید حضوری گندم مبلغی را بصورت نقدی مستقیما به فروشنده پرداخت نمی نماید و شما باید خودتان امتیازات خود را به پول نقد تبدیل کنید و مبلغ کیف پول خود را دریافت نمایید و پس از واریز مبلغ به کارت شما خودتان مبلغ را مستقیما به قروشنده پرداخت نمایید
مهم : خریدهای حضوری شامل تضمین برگشت نمی باشد لذا در خرید خود بصورت حضوری دقت نمایید و گندم مسئولیتی در قبال خریدهای حضوری شما نخواهد داشت و صرفا امتیازات خرید را به شما خواهد داد

لذا نحوه تسویه کالاها و خدمات خریداری شده به این شرح می باشد :
پرداخت از درگاه امن داخل وب سایت
پرداخت بصورت کارت به کارت
پرداخت به مامور اداره پست پس از تحویل کالا
پرداخت مستقیم نقدی به فروشنده کالا و خدمات طبق توضیحات بالا

پرداخت ها بصورت تمام نقدی ، پیش پرداخت و شرایطی اقساطی یا چک (در شرایط خاص) می باشد

گندم یک مرکز خرید و فروش آنلاین کالا و خدمات است که امنیت شما خریدار گرامی را در خرید های اینترنتی و پاداش های امتیازی را در خریدهای حضوری تامین می نماید. علاوه بر محصولات و خدمات خود مجموعه گندم ، هر فروشنده کالای خود را از هر جای کشور در فروشگاه خود قرار می دهد. شما می توانید این کالا را مشاهده و بررسی نموده و در نهایت در صورت انتخاب کالا را به صورت آنلاین و امن یا بصورت حضوری همراه با پیش پرداخت و رزرو یا بدون پیش پرداخت خریداری نمایید.
در خریدهای آنلاین مبلغ پرداختی شما به گندم پرداخت میشود و تا زمان تحویل شدن کالا به شما نزد گندم به امانت می ماند
پس از تحویل شدن کالا به شما کارشناس گندم با شما تماس گرفته و تاییدیه سلامت و مطابقت کالا را از شما دریافت می نماید
پس از تایید شما گندم با فروشنده تسویه حساب می نماید در غیر این صورت کارشناسان گندم تا رفع موارد اعلامی خریدار آنها را پیگیری خواهند نمود
در صورتی که فروشنده کالا یا خود مجموعه گندم به هر دلیلی قادر به ارسال کالا نبود مبلغ پرداختی به سرعت به حساب شما استرداد می یابد
توجه : در مورد خریدهای حضوری گندم مسئولیتی در قبال کیفیت و ظاهر و سایز کالا و مرجوعی نداشته و صرفا پس از ثبت خرید و تائید فروشنده امتیاز آن به حساب شما واریز می گردد.
مبلغ در خریدهای حضوری مستقیم توسط شما به فروشنده پرداخت می گردد و صرقا مبلغ پیش پرداخت از مبلغ کالا کسر شده و با فروشنده هماهنگ می گردد. لذا شما در صورت تمایل به استفاده از موجودی کیف پول خود ابتدا باید وجه کیف پول خود را از گندم دریافت نموده و سپس مبلغ را خود شما شخصا به فروشنده پرداخت نمایید.

 شرایط بازگرداندن کالا :

اعتماد و امنیت خرید و آسودگی خاطر مشتریان از اولویت‌های گندم است. با وجود این ممکن است مشتریان پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که برای این منظور ۷ روز ضمانت بازگشت کالا در چارچوپ قوانین تجارت الکترونیک در نظر گرفته شده است.

توجه فرمایید که برای استفاده از ضمانت ۷ روز بازگشت کالا ابتدا با تیم خدمات مشتریان گندم تماس بگیرید. همکاران ما شرایط برگشت کالای مورد نظر را بطور کامل توضیح خواهند داد، اطلاعات مورد نیاز را ثبت کرده و فرایند بازگشت کالا آغاز می گردد. در غیر این صورت گندم تعهدی در قبال بازگشت وجه پرداختی شما نخواهد داشت.
شرایط استفاده از ضمانت

۱: اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت کالا، به فروشنده اطلاع داده شود.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشنده بازگردانده شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

این سرویس اشکال‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

۲: اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات ثبت شده مغایرت داشته باشد.
وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، هم به فروشنده و هم به کارشناسان گندم از طریق تلفن اطلاع داده شود.
اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در اپلیکیشن است.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشنده بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

۳: اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.

آسیب یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، هم به فروشنده و و هم به کارشناسان گندم از طریق تلفن اطلاع داده شود.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشنده بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

۴: اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

در صورتی که شما از خرید خود منصرف شده باشید باید حداکثر طی۷ روز پس از دریافت کالا، هم به فروشنده و هم به کارشناسان گندم از طریق تلفن اطلاع داده شود.

انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‌تر به واحد پیگیری سفارشات گندم اطلاع داده شود.

برگرداندن وجه پس از تایید فروشنده، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

۵: اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

آسیب دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، هم به فروشنده و هم به کارشناسان گندم اطلاع داده شود.کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به فروشنده ارسال شود.

لطفاً توجه داشته باشید امضای رسید مبتنی بر دریافت کالا بصورت صحیح و سالم و یا عدم دریافت صورتجلسه کالای خسارت دیده را از مأمور شرکت حمل و نقل امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشنده تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌کند.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به گندم بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش گندم ارسال شود.

در صورتی که آسیب‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشنده بازگردانده شود.

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط فروشنده، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در گندم مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشنده باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشنده در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.
بازگرداندن کالا

لطفاً قبل از هر اقدامی با فروشنده کالا و هم با کارشناسان گندم تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با فروشنده و کارشناسان گندم جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
رسیدگی به درخواست

کارشناسان پس از فروش فروشگاه ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان فروشگاه تایید شود،کالا تعویض خواهد شد.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در فروشگاه مورد نظر است. در صورت عدم موجودیت وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می گردد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشنده ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان پس از فروش، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد و پس از آن نتایج بررسی به شما اطلاع داده خواهد شد.

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.
این صفحه ممکن است در آینده مشمول اضافه شدن بندهایی در مفاد آن باشد . فلذا انجام خرید به منزله پذیرش کلیه مفاد مربوطه می باشد.

گندم تاکید بسیاری بر اصول حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران این اپلیکیشن دارد. ما متعهد می شویم که حریم خصوصی شما را حفظ کنیم و به آن احترام بگذاریم.گندم ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای خرید و فروش اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه دهد. برای خرید و فروش، پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های گندم قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی برای فروشگاه های گندم لازم است. همچنین تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های گندم از طریق آنها صورت می‌گیرد.
بنابراین درج شماره تماس‌ همراه توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، گندم جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.
مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و گندم برای ارسال سفارش، از این اطلاعات استفاده خواهد کرد. همچنین گندم برای ارسال سفارش اطلاعات مربوط به شخص گیرنده را تنها در اختیار فروشگاه مربوطه قرار خواهد داد.
گندم ممکن است برای ارتباط با مشتریان، بهینه سازی محتوای اپلیکیشن و تحقیقات بازاریابی از برخی اطلاعات استفاده کند و برای خدمات و سرویس‌های ویژه برای اعضای اپلیکیشن پیامک ارسال نماید.

حفظ و نگهداری رمز عبور بر عهده کاربران است و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن را برای شخص دیگری فاش کنند. گندم هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم قانونی مجبور باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.
اپلیکیشن گندم ممکن است شامل پیوندهایی (link) به وبسایت های فروشگاهی دیگری باشد. آگاه باشید گندم هیچ مسئولیتی در قبال شیوه های حفظ حریم خصوصی آن ها نخواهیم داشت.

گندم برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه ی توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی خرید و فروش امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

 پیشنهاد گندم به شما :

جهت ساخت حساب کاربری از نوار بالای وب سایت گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید. پس از آن با وارد نمودن نام، شماره موبایل و انتخاب یک کلمه عبور و در انتها با وارد نمودن کلمه امنیتی روند ثبت نام را آغاز نمایید. در مرحله بعد یک پیامک دریافت می نمایید که باید کد موجود در آن را در کادر مربوطه وارد نمایید. در صورتی که همه مراحل را به درستی تکمیل نموده باشید ثبت نام شما تکمیل شده، به صورت خودکار به حساب کاربری خورد وارد شده و به صفحه پروفایل خود در گندم ارجاع می شوید

با یک بار ثبت نام در گندم می توانید با همان شماره و کلمه عبور در اپ گندم نیز وارد شوید

اگر قبلا ثبت نام نموده اما کلمه عبور خود را فراموش نموده اید، از بخش فراموشی کلمه عبور برای بازنشانی کلمه عبور خود اقدام نمایید.

از انتخاب یک کلمه عبور ساده بپرهیزید و حتما ترکیبی از اعداد و حروف انتخاب نمایید.

پس از ثبت نام با وارد نمودن اطلاعاتی همچون جنسیت و تاریخ تولد به گندم کمک نمایید تا پیشنهادات بهتری به شماارائه نماید.

برای جستجوری یک کالا یا خدمت کافیست بخشی از نام کالا یا خدمت را در کادر جستجوی گندم وارد نموده و بر روی دکمه ذره بین کلیک نمایید. هنگام تایپ گندم لیستی از نتایج مرتبط را برای شما لیست می نماید. اگر مورد مناسبی در پیشنهاد ها یافتید روی آن کلیک نمایید تا به بخش مورد نظر ارجاع شوید.

در صفحه جستجو به راحتی می توانید کالا یا خدمتی که دارای تخفیف بوده و یا ارسال آنها رایگان است را لیست نمایید.

با انتخاب محدوده قیمتی می توانید کالاها یا خدماتی در یک رنج قیمت خاص را مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که کالاها یا خدمات موجود در گندم از سراسر ایران ثبت شده اند. پس طبیعی است که یک کالا یا خدمت را با قیمت های مختلفی مشاهده نمایید.

به وسیله کادر جستجوری دوم می توانید در نتایج جستجوی اول خود نیز مجددا جستجو نمایید!

جهت خرید یک کالا یا خدمت ابتدا با کلیک بر روی افزودن به سبد خرید آن را به سبد خرید خود اضافه نمایید، پس از آن با ورود به سبد خرید خود از طریق کلیک بر روی سبد در بالای سایت می توانید خرید خود را تکمیل نمایید. در صفحه دوم آدرس خود را وارد نمایید و در نهایت اگر پیامی برای فروشنده کالا یا خدمت دارید آن را در صفحه نهایی درج نمایید. پس از آن با انتخاب یک روش پرداخت، پرداخت خود را تکمیل نمایید.

شما می توانید به صورت لحظه ای وضعیت خرید خود را پیگیری نمایید برای این منظور از منوی بالای سایت وارد پروفایل خود شوید. در بخش سفارشات میتوانید سابقه کلیه خرید های خود را مشاهده نمایید.
فروشنده پس ازارسال کالا کد رهگیری پستی را وارد می نماید. شما میتوانید از این کد برای پیگیری دقیق پستی مرسوله خود استفاده نمایید.
پس از تحویل کالا و اطمینان از سلامت و مطابقت کالا میتوانید در این بخش دریافت کالا را تایید نمایید تا گندم با فروشنده تسویه حساب نمایید.
پس از هر خرید شما می توانید یک نظر با عنوان نظر خریداز ثبت نمایید که تاثیر مستقیم بر رتبه فروشنده در گندم خواهد داشت.

قوانین :

کلیه سفارش‌های ثبت شده در اپلیکیشن گندم اعم از خرید و فروش محصولات در صف پردازش قرار می‌گیرند و پس از بررسی توسط کارشناسان گندم برای ارائه خدمات به بخش های مربوطه ارسال می گردند. گندم همواره در ارائه کلیه سرویس ها و خدمات خود، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورت بروز هر گونه مشکلی گندم خود را متعهد می داند تا سریعا جهت رفع مشکل اقدام نماید.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی درگاه بانک در سبد خرید، خرید سرویس های گندم و یا انصراف مشتری، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری به حساب کاربر واریز خواهد شد.

فروشندگان باید هنگام ثبت محصولات مورد نظر خود، فرم ثبت محصول را با اطلاعات صحیح و به طور کامل و دقیق تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست و یا خلاف واقع در صورت صلاح دید کارشناسان و یا گزارش کاربران، گندم نسبت به عدم انتشار محصول اقدام می نماید. تمام مسئوليت ثبت اطلاعات غير واقعي و عواقب آن به عهده فروشنده مي باشد.

مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت بر عهده فروشنده می باشد و گندم هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

باتوجه به عرضه محصولات براي كليه گروه هاي سني، گندم كنترل و محدوديتي برای خرید و فروش بر روي گروه هاي سني ندارد و مسئوليت كامل خرید و فروش و رعايت موارد اخلاقي و انظباطي به عهده كاربران خواهد بود.

گندم مجاز است بدون اطلاع فروشنده اقدام به حذف و یا غیر فعال سازی فروشگاه ها و محصولاتی که خلاف قوانین گندم ثبت و یا توسط کاربران گزارش داده شده اند نماید.

گندم مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌گیری جدید، فروش محصولات را متوقف کند و کلیه سفارش‌های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌گیری، پردازش و ارسال می‌شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای گندم محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در اپلیکیشن گندم حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای گندم محفوظ است. گندم در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به اپلیکیشن گندم می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

کاربران باید هنگام سفارش محصولات مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج آدرس، شماره تماس‌های همراه توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، گندم جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند.

اگر شما با کالایی مواجه شدید که قانون و مقررات ما را نقض کرده، لطفاً با انتخاب دکمه “گزارش محصول” یا ” گزارش فروشگاه” در صفحات مختص به کالا و یا فروشگاه آن را به ما گزارش بدهید. هنگامی که مقررات نقض شود ما پیام سیستمی و پیام اعلامیه دار به فروشنده می فرستیم تا به فروشنده اطلاع دهیم که کالای او از اپلیکیشن ما حذف شده است. همچنین پیام اعلامیه داری هم به خریدار میفرستیم. شما مسئول آن هستید که تنظیمات گوشی همراه خود را به نحوی تنظیم کنید که قادر به دریافت پیام و اطلاعیه های ما باشید.

گندم میتواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جانب کاربران حساب کاربری وی را مسدود نماید.

خسارت در هنگام حمل و نقل

فروشندگان گندم موظف اند همواره نهایت تلاش خود را انجام دهند تا کلیه سفارش‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشنده تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌کند.

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌های کاربردی گندم در بخش فروشگاهی به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به اپلیکیشن گندم و استفاده از خدمات این اپلیکیشن به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه ی استفاده از سرویس‌ها و خدمات گندم است. توجه داشته باشید که خرید و فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین گندم از سوی کاربر است.

قوانين و مقررات گندم همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و مطمئن تر بروز خواهد شد. . هر كاربر گندم تأييد مي نمايد كه

همواره صفحه قوانين و مقررات را مطالعه نموده و كليه شرايط را پذيرفته است.همه ما در حفظ امنیت جامعه نقشی بر عهده داریم. گندم با ایجاد یک محیط مطمئن خرید و فروش هر چه آسان تر را برای شما عزیزان فراهم می سازد. با احترام به حقوق یکدیگر بهترین محیط خرید و فروش از طریق تلفن همراه را ایجاد کنیم. اگر شما کاربری را می شناسید که این قوانین را نقض می کند، می توانید گندم را با گزارش کردن کاربر و یا محصول در اینجا آگاه سازید. لطفا توجه داشته باشید که تمامی تصمیمات مبنی بر اینکه آیا کاربر یا محصول حذف شود یا خیر بر عهده گندم خواهد بود.
نظرات و پیشنهادات شما از اهمیت زیادی برخوردار است و ما بی صبرانه منتظر دریافت نظرات شما هستیم. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و یا انتقادی با ما در اینجا تماس بگیرید!

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‌های گندم منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‌ها و سرویس‌ و خدمات گندم تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر شما از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف کاربر

کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت فروشگاه و کالا و یا ثبت سفارش خرید، یا هرگونه استفاده از خدمات گندم اقدام کند.

فروشگاه گندم

گندم راهکاری نوین در تجارت الکترونیک است و در یکی از خدمات آن بستری برای و خرید و فروش آنلاین برای فروشگاه های مختلف در سراسر کشور را مهیا می نماید. در گندم ۳ سطح فروشگاه وجود داد.

فروشگاه های سطح یک که شامل تولیدکنندگان، نمایندگی های رسمی و برندهای معتبر و اسپانسرهای گندم می باشند.

فروشگاه های سطح دو که شامل فروشگاه هایی که داری خرید آنلاین امن گندم و شامل سیستم کسب امتیاز خرید حضوری از آنها می باشند.

فروشگاه های سطح ۳ شامل تمامی فروشگاه هایی هستند که فقط جهت نمایش و تبلیغ می باشند و در سیستم خرید و امتیازی نمی باشند

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌ها و خدمات گندم استفاده می‌کنید، شما موافقت می‌کنید که گندم به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه، امکان دارد گندم برای اعضای اپلیکیشن پیامک ارسال نماید.

توجه داشته باشید که ۳۰۰۰۷۸۱۸۷۸ تنها شماره‌‌ای است که گندم از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان گندم با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام گندم است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به گندم اطلاع دهید. همچنین این شماره‌‌ سامانه ارسال پیامک است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود دارد.

گندم همواره تلاش مي كند كه از بهترين تكنولوژي ها و زيرساخت هاي قابل دسترسي در ايران جهت ارائه خدمات بهره گيرد اما تعهدي در قبال كاركرد صحيح زيرساخت هاي ارتباطي از جمله اختلالات ناشي از قعطي اينترنت، سرويس هاي بانكي، ارسال پيامك و ساير زيرساخت ها ندارد.

استفاده از سرویس ها و خدمات

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌شوند. گندم به کاربران خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌گذاری می‌دهد.

آسیب‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به فروشندگان و کارشناسان گندم اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به فروشنده ارسال شود.
خریداران موظف اند در هنگام تحویل کالا از شرکت های حمل و نقل، بسته مورد نظر را از نظر ظاهری بررسی کنند و از صحت و سلامت مطمئن شوند. در صورتیکه کالا ایراد داشته باشد، آن را تحویل نگرفته یا رسید مبتنی بر دریافت کالا بصورت صحیح و سالم را امضاء نکرده باشند یا صورتجلسه کالای خسارت دیده را از مأمور شرکت حمل و نقل دریافت کنند و بلافاصله فروشگاه را مطلع نمایند .
و در هنگام باز نمودن مرسوله ارسالی از کلیه مراحل فیلم برداری نمایند تا در صورت بروز هر گونه مشکل و یا اختلافی فی ما بین فروشنده و خریدار بتوان به آن در مراجع زیر صلاح استناد نمود.

ضمانت بازگشت ۷ روزه :

طبق قوانین تجارت الکترونیک، خریدارحداقل هفت روز كاري، وقت‌ براي انصراف (‌حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه را دارد.‌ تنها هزينه تحميلي بر خریدار هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود.

خریداران توجه نمایند قبل از بازگرداندن کالا به فروشندگان حتما قوانین مربوط به بازگشت کالا را در صفحه درباره گندم بخش قوانین بازگشت کالا را مطالعه نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکلی که بخاطر عدم رعایت قوانین گندم ایجاد گردد، گندم هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در اپلیکیشن است.

با توجه به وجود زمان کافی جهت تصمیم گیری و انتخاب کالا/كالاها؛ ابطال سفارش پس از تایید نهایی به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.

سایر موارد حقوقی و … :

نقدها، نظرها، ارتباطات

گندم ممکن است دارای لینک‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‌ها تحت کنترل گندم نیستند و گندم هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‌های دیگری که ممکن است در این سایت‌ها باشد ندارد. گندم این لینک‌ها را برای سهولت شما فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‌ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‌هایى که در آگهی‌ها یا صفحه‌های گندم لینک می‌شوند را افرادی خارج از گندم اداره می‌کنند، بنابراین گندم نمی‌تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. شما توافق می‌کنید مسوولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‌های مخرب دیگر که می‌تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌ها و فایل‌های متعلق به سایت‌های لینک شده دراپلیکیشن گندم باشد، خود برعهده خواهید داشت.

محتوا

گندم نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌های خود می‌کند و از آنجایی که گندم بستر خرید و فروش آنلاین را فراحم می نمایدو تولید محتوا بر عهده ی فروشندگان است و گندم تضمین نمی‌کند که توصیفات کالا و یا دیگر مطالب مندرج در اپلیکیشن گندم عاری از خطا باشد. اگر کالا ارائه شده در گندم دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در گندم است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.

قوه قهریه

طبق قوانین تجارت الکترونیک در موارد اختلاف یا تردید فی مابین فروشنده و خریدار مراﺟﻊ ﻗﻀﺎﺋﯽ رسیدگی خواهند کرد . گندم هیچ گونه مسئولیتی در قبال حل اختلافات میان فروشنده و خریدار ندارد.

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، گندم هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

بدیهی ست در صورت درخواست مراجع قضایی یا انتظامی، اطلاعات هویتی و حساب فرد خاطی در اختیار آن مرجع قرار خواهد گرفت

کلیه محتویات گندم شامل قانون حق تکثیر شده و به گندم تعلق دارد.

X